Aktualności
RADOMIANIE W WARSZAWIE

INTEGRUJEMY radomian i przyjaciół Radomia,
TWORZYMY pozytywną atmosferę wokół naszego miasta,
DZIAŁAMY na rzecz Radomia i Ziemi Radomskiej.
ŁĄCZY NAS RADOM!
 
Aktualności Strona główna
- Archiwum

Sławni radomianie

Mój Radom

Galeria

Oficjalna strona Radomia

Radom i Region Radomski

Linki

Kontakt

Forum

O Stowarzyszeniu
- Statut
- Cele
- Misja
- Władze


Było to pierwsze spotkanie na Elektoralnej, i zapewne nie ostatnie, ponieważ dyrektorką ośrodka jest ...radomianka, Alina Witkowska. Leszek Kluziński, jeden z koordynatorów, poinformował, iż finalizują się prace związane z formalną rejestracją stowarzyszenia. Otóż 12 kwietnia br. odbędzie się spotkanie założycielskie, na którym nastąpi zatwierdzenie statutu. Stąd prośba o liczne przybycie tego dnia członków-założycieli.

Władze samorządowe są bliskie zatwierdzeniu ostatecznego kształtu Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do roku 2020. Jakub Kluziński namawiał do zgłaszania uwag do projektu, który powinien w większym stopniu uwzględniać potrzeby regionu radomskiego. Chodzi m.in. o modernizację kolei, dróg, rozbudowę radomskiego ośrodka akademickiego oraz podniesienia rangi Radomia jako ośrodka kulturalnego.

W telewizji publicznej w programie "Niezła jazda" (emisja koniec kwietnia lub początek maja) zobaczymy Radom jako miasto z bogatymi tradycjami rowerowymi oraz przyjazne rowerom i rowerzystom. Widzowie będą mogli obejrzeć dwa zabytkowe modele rowerów produkowane przed wojną w Fabryce Broni, które niedawno zostały zakupione na aukcji internetowej i przekazane do Galerii Dziedzictwa Kulturowego Miasta Radomia przez radomianina, Tomasza Pawelca. Zaprezentowane zostaną także dokonania radomskiego Bractwa Rowerowego. Dzięki staraniom Bractwa przy modernizowanych ulicach pojawiają się ścieżki rowerowe, a w centrum miasta pojawiły się stojaki rowerowe.

Na to przedświąteczne spotkanie przybyła pani Stanisława Szymkiewicz - radomska poetka. Przeczytała kilka z ostatnich swoich wierszy, w tym m.in. poświęcone Janowi Pawłowi II oraz zmarłej niedawno wielkiej aktorce Hance Bielickiej. Wśród przeczytanych wierzy był też jeden poświęcony Radomiowi. Pani Stanisława rozdała gościom kilkanaście tomików swoich wierszy oraz wyraziła zgodę na publikację niektórych wierszy na internetowej stronie www.radomianie.pl. Pojawią się tam wkrótce.

Po części oficjalnej przyszedł czas na świąteczne życzenia oraz świąteczne potrawy przyniesione przez radomian. Na świątecznym stole radomian w Warszawie były baby, mazurki, makowce, sałatki oraz - a jakże! - całe mnóstwo jaj.

Kolejne spotkanie – nie jak zwykle w pierwszy czwartek miesiąca - a prawdopodobnie w drugi czwartek, tj.11 maja. Ostateczny termin będzie podany na stronie www.radomianie.pl oraz przesłany drogą mejlową.

(zz)

Powrót

Aktualności
Wspieraja nas
Projekt wsparcia organizacyjnego Stowarzyszenia Radomian w Warszawie jest realizowany jest przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych