Aktualności
RADOMIANIE W WARSZAWIE

INTEGRUJEMY radomian i przyjaciół Radomia,
TWORZYMY pozytywną atmosferę wokół naszego miasta,
DZIAŁAMY na rzecz Radomia i Ziemi Radomskiej.
ŁĄCZY NAS RADOM!
 
Aktualności Strona główna
- Archiwum

Sławni radomianie

Mój Radom

Galeria

Oficjalna strona Radomia

Radom i Region Radomski

Linki

Kontakt

Forum

O Stowarzyszeniu
- Statut
- Cele
- Misja
- WładzeDrodzy Radomianie!

7. grudnia, czyli zwyczajowo w pierwszy czwartek miesiąca, odbędzie się kolejne spotkanie Stowarzyszenia Radomian w Warszawie.

Tym razem spotykamy się w nowym miejscu, w Restauracji Pod Retmanem na ul. Bednarskiej 9 na Mariensztacie (pomiędzy ul. Furmańską i Dobrą). Początek o godz. 20:00.

W programie najbliższego spotkania przewidziano m.in. aukcję i sprzedaż kartek świątecznych namalowanych przez dzieci z zespołem Downa z Radomia znajdujące się pod opieką radomskiego stowarzyszenia "Nasze Dzieci". Wszystkie środki ze sprzedaży kartek trafią do tego stowarzyszenia. http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=101322.

Okazja będzie potrójnie wyjątkowa:

  • jest to spotkanie rocznicowe
  • spotykamy się w nowy miejscu
  • w programie znajdą się specjalne atrakcje
W grudniu ub. roku spotkaliśmy się po raz pierwszy w takiej formie jako Radomianie w Warszawie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spotykaliśmy się regularnie każdego miesiąca, prawie bez wyjątku w pierwsze czwartki miesiąca. Początkowo miejscem spotkań była restauracja C.K. Oberża przy Chmielnej, potem - wiosną - zawitaliśmy na jakiś czas do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki na Elektoralną, by w ostatnich miesiącach znów wrócić na chwilę do Oberży.

Przez ten rok zorganizowowaliśmy m.in. spotkania ze sławnymi ludźmi - gościliśmy m.in.
  • Pawła Szweda, aktora i pasjonata kolei wąskotorowych, odbudowującego Leśną Kolej Wąskotorową w Pionkach, który pokawywał i opowiadał o swojej pasji.
  • Płk. Marka Bylinkę, z-cę komedanta dęblińskiej "Szkoły Orląt", który przybliżył historię i dzień dzisiejszy tej znanej na całym świecie szkoły, nierozerwalnie związanej z Radomiem
  • Tadeusza Derlatkę, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu, który opowiadał o historii Radomia i o obchodach 500. rocznicy uchwalenia Konstytucji Nihil Novi w Radomiu

W czerwcu zorganizowaliśmy wraz z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki obchody 30. rocznicy wydarzeń "Radomskiego Czerwca '76". W programie znalazły się wystąpienia historyków IPN, p. Jacka Pawłowicza i p. Pawła Sasanki oraz Antoniego Macierewicza. W panelu dyskusyjnym wziął udział również p. Zdzisław Maszkiewicz, były senator i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Ziemia Radomska. Pokazano pierwszą część filmu dokumentalnego "Miasto z wyrokiem" z udziałem producenta filmu, p. Jacka Gwizdały. Wśród gości byli również uczestnicy wydarzeń.

Również w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbyła się wystawa zdjęć Bernarda Gotfryda, urodzonego w Radomiu fotografika żydowskiego pochodzenia, mieszkającego obecnie w Stanach Zjednoczonych. Na wystawie znalazły się zdjęcia osobistości życia publicznego lat 70. i 80. Wystawa była prezentowana początkowo we Wrocławiu, potem za sprawą radomskiego oddziału Gazety Wyborczej trafiła do Radomia, a na końcu była pokazywana w Warszawie. Atrakcją wernisażu była prezentacja anegdot dotyczących kilku prezentowanych fotografii. Anegdoty zajmująco przeczytał p. Ksawery Jasieński.

Oprócz imprez i spotkań oficjalnych spotykaliśmy się w mniej formalnej atmosferze w CK Oberży oraz w plenerze. W lipcu i w sierpniu odbyły się wycieczki do Skansenu Leśnej Kolejki Wąskotorowej w Pionkach.

Więcej na temat działalności Stowarzyszenia na stronie www.radomianie.pl (strona oczekuje na przebudowę).

Więcej informacji o Restauracji Pod Retmanem można znaleźć na stronie internetowej http://www.podretmanem.pl/index.htm.

Początek spotkania o godz. 20:00

Zapraszamy!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Radomian w Warszawie
- Jakub Kluziński, Prezes

P.S. Prosimy przekazać tę informację innym bliskim i znajomym, których może zainteresować działalność Stowarzyszenia Radomian w Warszawie. Kontakt do nas: radomianie@gazeta.pl

Powrót

Aktualności
Wspieraja nas
Projekt wsparcia organizacyjnego Stowarzyszenia Radomian w Warszawie jest realizowany jest przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych