Aktualności
RADOMIANIE W WARSZAWIE

INTEGRUJEMY radomian i przyjaciół Radomia,
TWORZYMY pozytywną atmosferę wokół naszego miasta,
DZIAŁAMY na rzecz Radomia i Ziemi Radomskiej.
ŁĄCZY NAS RADOM!
 
Aktualności Strona główna
- Archiwum

Sławni radomianie

Mój Radom

Galeria

Oficjalna strona Radomia

Radom i Region Radomski

Linki

Kontakt

Forum

O Stowarzyszeniu
- Statut
- Cele
- Misja
- Władze

Festiwal 4 Pory Książki - Pora Poezji w Radomiu

Festiwal "4 Pory Książki" odbędzie się w Radomiu w tym roku po raz pierwszy, ale za to od razu z wielką pompą. Obok wydarzenia, jakim będzie spotkanie Wojciecha Bonowicza z mieszkańcami Radomia w piątek, 30 maja w radomskim Muzeum Sztuki Współczesnej na Rynku, odbędzie się również wiele imprez towarzyszących.

Nie lada gratką, nie tylko dla młodych radomian, będzie I Radomska Gra Miejska - "Na tropach poezji, na tropach miasta". Uczestnicy będą mieli za zadanie odnaleźć ukryte przez organizatorów w różnych punktach miasta wskazówki. Tematyka gry będzie związana z historią Radomia oraz z poetami Ziemi Radomskiej. Rejestracja 3-5-osobywych zespołów w sobotę, 31 maja, od godziny 9:30 w redakcji radomskiego dodatku "Gazety Wyborczej".

W sobotnie południe w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Józefa i Andrzeja Załuskich (ul. Piłsudskiego 12) odbędzie się otwarcie wernisażu ekslibrisu uczniów Zespołu Szkół Sztuk Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

W sobotę wieczorem o godzinie 19 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" (ul. Kopernika 1) spotkanie: "Młody Radom. Spotkanie z poetami Elżbietą Duchińską i Kamilem Radulskim".

Wreszcie w niedzielę, 1 czerwca, po radomskim deptaku (ul. Żeromskiego) jeździć będzie "zaczarowana dorożka", w której wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" oraz "Kocham Radom" będą czytać dzieciom wiersze.

Dodatkowo, na antenie radomskiej rozgłośni Radia "Plus" przeprowadzony będzie konkurs na limeryk o Radomiu i Ziemi Radomskiej.

Wszystkie powyższe imprezy odbywają się w ramach ogólnopolskiego festiwalu "4 Pory Książki" - programu Instytutu Książki z Krakowa (www.instytutksiazki.pl) - który udzielił wsparcia finansowego radomskim imprezom. Organizatorem w Radomiu jest Stowarzyszenie Kocham Radom (www.kochamradom.pl).

Patronat medialny sprawują:

Partnerzy:

Więcej informacji na stronie: www.kochamradom.pl/cztery_pory_ksiazki.htmlPowrót

Aktualności
Wspieraja nas
Projekt wsparcia organizacyjnego Stowarzyszenia Radomian w Warszawie jest realizowany jest przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych